Порівняльна характеристика цегли

Мало хто з тих, кому далека тема будматеріалів, розбирається у всіх їх тонкощах. Як правило, коли приходить пора будівельних робіт, оновлень будівельних конструкцій, ми шукаємо фахівців, які, наприклад, з легкістю відрізнять цеглу однієї марки від іншої, і для яких слова "гіперпрес" або "рустикація" не порожній звук, а важливі технологічні терміни. Але хто хоче самостійно для себе вивчити дане питання, запрошуємо в світ будматеріалів, а точніше облицювальної цегли, де і поговоримо про найбільш популярних в Україні марки - це "Фагот" і "Керамейя".

Трохи вступної загальної інформації

Лицьова цегла "Фагот"Можна сказати, що торгова марка "Фагот" - це якість, перевірена часом (вже протягом 24 років завод випускає будівельні матеріали). Всі фахівці погодяться з тим фактом, що серед інших аналогів гіперпресованої цегли вона має високий статус. І вся справа в технології виготовлення і в складі (природна сировина - вапняк-ракушняк). Серед усього розмаїття цегли, що випускається торговою маркою "Фагот", особливо хочеться виділити цеглу з рельєфною поверхнею, у якої є декілька назв: "рваний камінь", "дикий камінь" та інші. Неповторна фактура кожної цегли досягається завдяки унікальній технології механічного відколу (подібної фактури не можна досягти, використовуючи технологію пресування, лиття). Строгість ліній і неповторність дизайну - незвичайне поєднання, яке простежується в загальній кладці.

Клінкерна цегла "Керамейя". Виробництво цегли знаходиться в м. Суми. Це один з найбільш вишуканих видів облицювального матеріалу, який займає найвищий щабель в системі якості серед інших будівельних матеріалів. Вже саме слово "клінкер" визначає їх головну характеристику - "найміцніша цегла". Досягається це шляхом виготовлення з суміші особливих керамічних матеріалів і випалювання при неймовірно високих температурах (1200 градусів). Взаємодія всіх стихій (глина, повітря, вогонь, вода) народжує клінкерну цеглу "Керамейя". Готовий клінкер має щільну дрібнозернисту структуру, не містить великих пустот і сторонніх включень.

Переваги облицювальної цегли фірми "Фагот" і "Керамейя"

Лицьова цегла "Фагот"

1. Наявність Сертифікату якості.
2. Досить висока міцність (відповідає марці М250-М350 - клас міцності бетону).
3. Наявність Сертифікату радіаційної якості першого класу.
4. Відхилення геометричних розмірів становить 0,5 мм.
5. Різноманіття форм і розмірів продукції і фактури поверхні.
6. Може застосовуватися для облицювання всіх видів будівель без обмежень (в інтер'єрі, для зовнішнього оформлення, для оздоблення каміна, облицювання і т. ін.)

Клінкерна цегла "Керамейя"

1. Завдяки своїй надміцності, клінкер здатний витримати такі навантаження, які не під силу жодній іншій цеглі.
2. Мінімальне водопоглинання, що повністю виключає появу грибка.
3. Висока морозостійкість (здатна витримати до 150 циклів перепаду температур: зміна пір року, різке промерзання і відтавання), що дозволяє не втрачати свої якості протягом півтора століття.
4. Високі параметри звуко- і теплоізоляції.
5. Безмежні декоративні можливості.
6. Гарантія збереження первинного кольору на весь період експлуатації.

Ціна питання

Якщо говорити про український клінкер, то він абсолютно не поступається за якістю імпортному, але зате вигідно відрізняється за ціною (на 30-35% дешевше). Навіть незважаючи на свою чималу вартість і кризовий період в країні, кількість виробництва цегли на заводі "Керамейя" не знижують, так як далекоглядний покупець розуміє, що якісні і довговічні будівельні матеріали - це вигідна інвестиція.

Ціна на облицювальну цеглу "Фагот" в порівнянні з клінкером, природно, нижча, але тут вже важливо розуміти, чого ми хочемо і на який період часу. Також варто пам'ятати, що клінкер - це продукт незворотного процесу виробництва, тобто він не зможе знову "перетворитися" в глину, а "Фагот" - це цегла, яка практично не змінює свої основні вихідні фізичні дані, оскільки виготовляють її за технологією гіперпресу, а не випалу.

Компанія "А-Квадрат" не тільки пропонує будівництво заборів та огорож ексклюзивного дизайну, а й реалізує оптом і в роздріб цеглу "Фагот" і клінкер "Керамейя". Фахівці компанії готові надати допомогу у виборі необхідного матеріалу, визначитися з видом обробки будівельних конструкцій.